ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

2019 Türkiye Oyun Sektörü Raporu Yayınlandı!

Gaming in Turkey – Gaming Agency – Esports Agency tarafından 2016’dan bu yana yürütülen Türkiye Oyun Sektörü Raporu’nun 2019 versiyonu yayınlandı!

Bu sene çok daha detaylı bilgilerle, sektörün içinden uzmanlarla görüşmelerin olduğu, verilerle oyun ve oyuncu rakamlarının nerelerden nerelere geldiği, turnuvalardan etkinliklere, takımlardan medya kanallarına kadar espor ve oyunla ilgili aklınıza gelen her şeye Türkiye Oyun Sektörü Raporu‘ndan ulaşabilirsiniz. 

Türkiye Oyun Sektörü Raporu’nun en büyük önemi bu sektöre girmeyi düşünen markalar ve firmalar için bir klavuz rolü görmesi. Markaların ve firmaların oyun sektöründeki stratejilerinde bu raporda bulunan rakam ve istatistiklerin büyük bir rolü olacak. Her sene daha da detaylandırılan raporun ülkemizdeki sektörün gelişmesinde büyük bir etkisi bulunuyor. Aynı zamanda oyun ve espor ajansı olarak birçok farklı alanda da hizmet veren Gaming in Turkey, kuruluşundan bu yana iyi işler ortaya koyarak kısa sürede sektörün önemli bir parçası haline geldi.

Her geçen sene sponsorlarına yeni markaları ekleyen Gaming in Turkey gittikçe büyüyor. Her sene daha detaylı hale gelen Türkiye Oyun Sektörü Raporu’nda Gaming in Turkey Kurucusu Ozan Aydemir‘in dediğine göre, 2020’de şirket Gaming in MENA ile Orta Doğu’ya açılacak. 15 kişilik ekipleri 30 kişiye yükselecek ve bu sayıya Orta Doğu ofisi de eklenecek.

2019 Türkiye Oyun Sektörü Raporu’nda bir diğer dikkatimizi çeken şey de TESFED‘in 2020 stratejileri. Espor kamu spotu – bilinçlendirme kampanyasından, espor merkezlerinin teknik ve altyapı ihtiyaçlarını iyileştirme yolunda adımlar atılmasına kadar birçok iyi stratejisi bulunuyor. Eğer TESFED bütün bu stratejilerini hayata geçirebilirse gerçekten 2020 yılında bizleri çok profesyonel ve çok gelişmiş bir espor sektörü bekliyor diyebiliriz.

Gaming in Turkey’in ne olduğunu, neler yaptığını öğrenmek veya 2019 Türkiye Oyun Sektörü Raporu’nu incelemek için tıklayınız. Keyifli okumalar dileriz.

Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir