ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

ASUS’un Yeni 170Hz Monitörü ROG Strix XG279Q!

ASUS Yeni 170Hz Monitörü ROG Strix XG279Q’yu duyurdu!

Standart Full HD (1920 x 1080) ekranlara göre %77 daha fazla masaüstü alanı sunan WQHD (2560 x 1440) panel bulunan 27 inç Monitör 1000:1 kontrast oranına sahip. Oyuncuların en büyük problemlerinden birisi olan ms problemini de çözecek bu monitör sadece 1ms tepkime süresine sahip. ASUS FastIPS teknolojisi, geleneksel IPS panellere göre 4 kat daha çabuk açılıp kapanabilen likit kristal bileşenlerden yararlanarak tepki süresini azaltıyor ve hareket bulanıklılığını neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor.

FPS, yarış, gerçek zamanlı strateji ve spor oyunlarında avantaj elde etmek isteyen oyuncuların kaçınılmaz tercihi olan orta sınıf yüksek hz monitörlerin favorisi 170Hz yenileme hızıyla ROG Strix XG279Q olacak gibi gözüküyor.

Ayrıca, ROG Strix XG279Q NVIDIA G-SYNC Compatible Sertifikalı olarak NVIDIA GeForce GTX 10 Serisi ve NVIDIA GeForce RTX 20 Serisi ekran kartlarında VRR özelliğinden yararlanarak görüntü yırtılması yaşanmayan bir oyun deneyimi sunuyor.

Sinema standardı olan DCI-P3 renk gamının %95’ini kapsayan renkleri bu monitörde bulabileceksiniz. Tüm monitörler renk doğruluğundan emin olmak için önceden fabrikada kalibre ediliyor ve kalibrasyon raporuyla birlikte geliyor.

Ek Özellikler:

•ASUS AURA SYNC AYDINLATMA

Asus’a özgü Aura Sync aydınlatma teknolojisi sayesinde ROG Strix XG279Q çevre birimleriyle senkronize bir ortam aydınlatması oluşturabiliyor.

•DISPLAYHDR™ 400 ile Yüksek Dinamik Aralık (HDR)

ROG Strix XG279Q, geleneksel monitörlere göre daha geniş renk gamı ve daha yüksek kontrast sunmak için HDR teknolojisine destek veriyor. Ayrıca, 400 nit parlaklığa ulaşabilerek DisplayHDR™ 400 sertifikasının şartlarını yerine getiriyor. Birden fazla HDR modu ile de o anki kullanım senaryonuza göre ASUS Cinema HDR veya ASUS Gaming HDR arasında seçim yaparak monitörünüzün performansını ayarlamanıza olanak sağlıyor.

•Oyun İçi İyileştirmeler

Shadow Boost, GamePlus, GameVisual, Flicker-Free teknolojisi, Ultra Düşük Mavi Işık teknolojisi gibi özelliklerle size daha iyi bir deneyim sunuyor.

•Zengin Bağlantı Seçenekleri

3.5 mm earphone jack, HDMI (v2.0), HDMI (v2.0), Display Port v1.2, USB 3.0 (1U2D) olarak size 5 adet bağlantı seçeneği sunuyor. 

•Ergonomik Tasarım

ASUS ROG Strix XG279Q ile,

0~120mm yükseklik ayarı yapabilirsiniz. 

+40°~-40° kendi ekseninde döndürebilirsiniz.

0°~90°(Saat yönünde) dikey çevirebilirsiniz.

+20° ~ -5° öne arkaya eğebilirsiniz.

Bütün bunları kendinize göre ayarlayarak kendiniz için en ideal pozisyonu bulabilirsiniz. ASUS ROG Strix XG279Q‘yu incelemek veya satın almak için tıklayınız.

Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir