ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

”Beşiktaş Esports bizi 40 bin euro dolandırdı!” Beşiktaş Esports Kadın LoL Takımı Kaptanı Wolf’tan Şok Edici İddialar!

Beşiktaş Esports League of Legends takımı kaptanı Wolf, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Beşiktaş Espor Kulübü’nü kendisini ve takım arkadaşlarını 40 bin euro dolandırmakla suçladı.

2019 Şubat ayında league of legends kadın takımının kulüple yaşadığı maaş probleminin ardından takım kaptanı Wolf’un söylediğine göre Beşiktaş Esports, ilerleyen günlerde maaşlarının banka hesaplarında olacağını söyleyerek kendilerine sabırlı olmalarını ve beklemelerini söylemiş. Geçen bir haftanın ardından kulübün yatırımcısının çekildiğini ve maaşlarına dair en ufak bir pay alamadıklarını iddia eden Wolf, ”kulübün söylediğine göre Beşiktaş Esports aniden parasız ve yatırımcısız kaldı, en azından onlar bunu iddia etti.” dedi.

Wolf’un dediğine göre, Beşiktaş Esports TCL’deki League of Legends takımı dışındaki hiçbir oyuncusuna maaş ödemiyor.

Kulübün diğer takımları ve oyuncularıyla konuştuğunu iddia eden Wolf, ”ana League of Legends takımları dışında kimse maaş almıyor gibi gözüküyor.” dedi.

”Yüzüme yalan söylüyorsunuz, neden bu kadar kötü olmak zorundasınız” 

Wolf, Beşiktaş Esports yöneticileriyle olan WhatsApp konuşmalarının ekran görüntülerini paylaşarak Beşiktaş’ın akademi takımına ödeme yapmadığını söyleyerek yalan söylediğini iddia etti. Wolf’un dediğine göre, kendisi akademi takımındaki tüm oyuncularla tek tek konuşmuş ve bütün oyuncular ödeme aldıklarını kabul etmiş. Buna rağmen kendi iddialarının doğru olmadığını söyleyen Beşiktaş Esports CEO’suna söylediği ”Yüzüme yalan söylüyorsunuz, neden bu kadar kötü olmak zorundasınız” sözleri dikkat çekti. Bunca zaman çok fazla sabır gösterdiği için kendisi ve takımı adına üzgün olduğunu belirten Wolf, elinde Beşiktaş ile yaşadığı bu sorunla ilgili olan dökümanları yavaş yavaş sosyal medyada paylaşacağını ve bu yaptığı paylaşımın yaşananların çok küçük bir kısmı olduğunu belirtti. Wolf’un açıklamasının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş Esports tarafından henüz bir açıklama gelmedi, olayı duyan herkes şu anlık kulüpten bir açıklama bekliyor. Tekrardan belirtmekte fayda var henüz paylaşılan hiçbir şeyin bir dayanağı yok ve kulüpten de bir açıklama yapılmadı. Paylaşılanlar sadece takım kaptanı Wolf’un iddialarından ibaret. Beşiktaş Esports’un cevap hakkının saklı olduğunu ve bizimle iletişime geçerek konuya ekleme yapabileceklerini söylemekte fayda var.

Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir