ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

KeeVz Röportajı 1v11 Serisi 2. Bölüm!

ESPORFACTS X KeeVz Röportaj

ESPORFACTS olarak espor sahnelerinin hayalini kuran, esporcu olmak isteyen genç oyuncularımızı harekete geçirmeyi amaçlayan projemizin ikinci bölümünde Beşiktaş Esports Zula oyuncusu Erdem ”KeeVz” Şentürk ile karşınızdayız.

 

Erdem 2017 yılından beri Zula’da başarı için mücadele eden hırslı bir oyuncu. Kendisi şu an Beşiktaş Esports takımında Keskin Nişancı rolünde görev almakta. Kariyerinde birçok turnuva başarısına imza atmış olan profesyonel oyuncu, onu örnek alan genç arkadaşlarımız için sorduğumuz soruları cevapladı. Gelin birlikte KeeVz’in hikayesine ve tavsiyelerine bakalım.

 

Zula ile kaç yılında tanıştın?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: 2017 yılında liseye giderken tanıştım.

 

Espor ne zaman ve nasıl senin hayatında profesyonel bir iş seviyesine geldi?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Başlangıçta küçük takımlarda oynarken, oynayışımla büyük takımların gözüne çarptım. Turnuvada başarı elde edebilecek bir takıma girdikten sonra finallerde oynamaya başladım. Offline finallerindeyken Zula’nın eski dönemlerindeki sağlam takımların birisinden takım teklifi aldım. Orada birden sıçrama yaparak Zula’nın en iyi takımlarında oynamaya başladım.

 

Espor kariyerinin en unutulmaz anını bizimle paylaşır mısın?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Katıldığım en son offline finalde Beşiktaş Esports ile çok zorlu maçlar oynamıştık. İlk maçı 9-4 gibi bir skordan çevirip uzatmalarda kazanmıştık. Diğer haritada ise berabere giderken son roundlarda team kill atarak takımımı öne geçirmekle kalmayıp aynı zamanda herkesin moralini yükseltmiştim. O haritayı da kazanarak son haritaya mental olarak büyük üstünlükle gitmiştik.

 

Zula’da en sevdiğin iki silah nedir?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Kar98 ve AUG A3

Okul hayatı kariyerini etkiliyor mu?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Bence okurken esporla ilgilenen herkesi etkiliyordur. Önemli olan bununla başa çıkabilmek ve ikisini aynı anda idare edebilmek.

 

Keskin Nişancı rolünde oynamanın sorumlulukları ve zorlukları nedir? 

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Gerektiğinde önemli roundlarda risk alarak öne çıkabilmek ve haritadaki tüm spotları iyi bilmek gerekir. Zorluğu da bana göre, risk aldığınızda karşınızdaki rakibi tekte vuramazsanız, kaçmanızın neredeyse imkansız olması diyebilirim.

 

Ülkemizdeki Zula sahnesinin daha da gelişmesi için yetkililere neler tavsiye edersin?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Yayınlara verdikleri önemi arttırmaları gerekiyor, bence izleyici esporda en önemli unsurdur.

 

Senin çizdiğin yoldan gelen insanlara örnek olması için ”keşke şunu yapmasaydım” dediğin bir şey var mı?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Hayatta önümüze gelen şansları tepmememiz gerekir. Ben bazı dönemlerde arkadaşlarım için takımdan ayrılmak istemiştim fakat şu an profesyonel açıdan baktığımda bunun doğru olmadığını düşünüyorum. İşin içine profesyonellik girdiği zaman her şeyi bir kenara bırakıp kendileri için en iyi olanı seçmeliler.

 

Beşiktaş Esports takımı olarak hedefleriniz nedir?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Tabii ki de şampiyonluk. Her takım gibi biz de şampiyon olmak istiyoruz.

 

Kişisel olarak Zula ile ilgili hedefin veya hayalin nedir? 

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Zula World Cup’ta şampiyon olmak istiyorum. Diğer tüm hedeflerimi gerçekleştirdim diyebilirim, sadece bu kaldı.

 

Zula’da da oyuncu ekipmanlarının ne kadar önemli olduğunu herkes biliyordur. Oyunculara ekipman ve marka önerecek olsan bunlar neler olurdu?

Erdem ”KeeVz” Şentürk: Kulaklık – HyperX Cloud 2, Mouse – Zowie, MousePAD – SteelSeries, Monitör olarak da ASUS veya BenQ olurdu.

 

Erdem ”KeeVz” Şentürk’e bizi kırmadığı ve serimizin konuğu olarak sizler için hazırladığımız soruları cevaplandırdığı için çok teşekkür ederiz.
Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir