ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

Riot Games’in FPS Oyunu ‘Project A’ Görünüşe Göre ‘Valorant’ Olarak Adlandırılıyor!

League of Legends, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra gibi oyunlardan sorumlu oyun şirketi Riot Games, League of Legends’ın 10. yıl kutlamalarından sonra yeni FPS oyunu ‘Project A‘nın tüm bilgilerini gizli tutmuştu. Fakat, geçtiğimiz günlerde oyun hakkında bir dizi sızıntılar internette yayılmaya başladı. Bunlardan birisi de oyunun isminin ‘Project A’ yerine ‘Valorant‘ olacağıydı.

 

@ProjectAOnline isimli resmi olmayan bir hesaptan paylaşılan görsel sonucunda Riot Games’in yeni FPS oyununu merakla bekleyen tüm oyuncuların adeta gözü açılmıştı. Çünkü, görselde de göreceğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Riot Games ‘Valorant’ isminde bir ticari marka kaydettirdi. Bunun üzerine Twitter üzerinden @PlayVALORANT isimli bir hesap açılması da bu isim değişikliğinin yalan olmadığını kanıtlar nitelikteydi. Valorant ismi ise, League of Legends’ın kurgusal dünyası Runeterra’nın kuzey kıtası Valoran ile ilişkili olabilir.

 

Bir başka resmi olmayan @ValorantTheGame hesabı oyuniçi birkaç resim paylaşarak bilinmeyen kaynaklardan aldığı bilgilere göre tahmini oyuniçi görünüşlerin şu şekilde olabileceğini söyledi:

Oyuniçi paylaşılan görüntülerden yola çıkarak Brimstone, Sage ve Viper ve ‘kartal gözlü‘ olarak adlandırılan diğer karakterin oyunda göreceğimiz ilk karakterler olduğunu öğrenmiş olduk fakat oyun ilk çıktığında kaç karakterle çıkış yapacağını, hangi karakterlerin standart kullanımda geleceği, hangilerini oynayarak açacağımıza yönelik henüz bir bilgi yok. Oyunun çıkış tarihi ise, açılan @PlayVALORANT hesabının profil resmindeki ‘02‘ ibaresinden oyunun 2 Mart‘ta duyurulacağı söylentileri dolaşmakta.

@PlayVALORANT ‘ın oyunun resmi hesabı olduğu yönündeki düşünceleri destekler nitelikte olan birkaç şey daha var. Dublin/İrlanda‘da yapılan oyun testlerine ülkemizden Mithrain ve wtcN katılmıştı. Yabancı ülkelerden de profesyonel CS:GO oyuncularının da katıldığı söyleniyordu. Yine resmi olmayan hesapların yorumlarına göre @PlayVALORANT takipçileri arasında büyük isimler ve profesyonel CS:GO oyuncuları bulunuyor. Oyun çıktığında hangi profesyonel oyuncuların imza oyunlarını bırakıp Valorant’a geçiş yapacağı ise merak konusu.

via: Daily Esports
Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir