ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

TESFED, Avrupa Espor Federasyonu’nun Yapılan İlk Seçiminde Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi!

Avrupa Espor Federasyonu üyesi 23 ülkeden birisi olan TESFED, yapılan ilk seçimde kurucu yönetim kurulu üyesi seçildi!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir’in kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Avrupa Espor Federasyonları Birliği‘nin kuruluşunu yapmak üzere TESFED heyeti olarak Brüksel‘de Avrupa Parlamentosu‘na gittiklerini duyurarak ”Ülkemiz ve espor ekosistemi için hayırlı olması dileğiyle” sözlerini eklemişti.

Bu paylaşımın yapılmasının 1 gün ardından ise Türkiye Espor Federasyonu (TESFED)’nun Twitter hesabından yapılan paylaşımla 23 üye ülkenin katılımıyla kurulan Avrupa Espor Federasyonu‘nda yapılan ilk seçimde TESFED’in 22 geçerli ülke oyunun 19‘unu alarak kurucu yönetim kurulu üyesi seçildiğini öğrendik. Bu haber ülkemizde hızlıca yayılarak espor tutkunları tarafından büyük ilgi çekti ve birçok tebrik mesajı eşliğinde paylaşıldı.

Avrupa Espor Federasyonu’nun İlk Yönetim Kurulu

  1. Hans Jagnow ( Başkan-Almanya )
  2. Alper Afşin Özdemir ( Üye- Türkiye )
  3. Emin Antonyan ( Üye-Rusya )
  4. Karol Cagan ( Üye-Slovakya )
  5. İdo Brosh ( Üye-İsrail )

Avrupa Espor Federasyonu’nda İngiltere, Belçika, Avusturya, Macaristan, Fransa, İsveç ve daha birçok ülke yer almakta. Ülkemiz espor ekosistemi için hayırlı olmasını diliyoruz ve bu sevindirici haberi siz değerli okurlarımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir