ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

TSM’in LCS’de Çok Konuşulan FlyQuest Karşılaşması!

Geçtiğimiz günlerde LCS ligi takımlarından TSM ve FlyQuest karşı karşıya geldi.

Hızlı başlayan karşılaşmada daha 15. dakikada TSM’in 3-0’lık skor üstünlüğü ve 4500 Gold altın farkı bulunuyordu.

Erken oyun aşamasını TSM bu kadar önce götürmesine rağmen, 20. dakikada ejder yanında yaptığı takım savaşını iletişim kopukluğundan dolayı kaybederek FlyQuest‘in moral olarak toparlanmasına imkan sağladılar. FlyQuest maç boyunca haritadaki objektiflerin hakimiyetini alarak zaman geçtikçe gücüne güç kattı.

Oyunun ilerleyen safhalarında TSM, Kobbe‘nin üçte üç atmasıyla bir takım savaşı kazandı. Üstüne baronu da aldı ve taraftarlarını oldukça yükseltti. Fakat, FlyQuest’in Ornn önderliğinde takım savaşlarında çok güçlü olması, Dağ Ejderi Ruhu‘nu alması ve Yuumi‘nin zaten çok güçlü olan Ornn’a bir de can kazandırmasıyla, TSM son takım savaşlarında hiçbir şey yapamadı. 

Nexus etrafında dönen bir savaşta Kobbe’nin oynadığı Aphelios‘un hasarının çok yüksek olması TSM’e son bir umut verdi. Fakat, yine iletişim kopukluğundan ve dağınık oyunlarından o savaşın da sonucunda tatmin edici bir sonuca ulaşamadılar. FlyQuest base atıp canlarını doldurduktan sonra Kadim Ejderha‘yı da alarak son vuruşu yapmaya gitti ve oyunu bitirdi.

 

Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir