ESPOR FACTS

Esporun yenilikçi medyası!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Espora Giriş Yaptığını Duyurdu!

19 Şubat Çarşamba günü resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile espora giriş yaptığını duyuran Türk Havacılık ve Uzay Sanayii şirketi TESFED turnuvalarında mücadele edecek!

Yurtdışında örneklerini gördüğümüz espor ve savunma sanayii vb. işbirliklerinin ülkemize ne zaman geleceğini merakla bekliyorduk. TESFED turnuvalarında mücadele edecek Türk Havacılık ve Uzay Sanayii şirketinin nasıl bir yol izleyeceği, hangi oyunlarda takım kuracağı şu anlık bilinmese de TESFED tarafından düzenlenecek turnuvalarda kupayı hedeflediklerini açıkça dile getirdiler.

Türkiye Espor Federasyonu da Twitter üzerinden espora giriş yaptığını duyuran Türk Havacılık ve Uzay Sanayii şirketine sıcak bir karşılama yaptı.

Daha önceden Astralis takımıyla Danimarka Savunma Sanayii‘nin işbirliği yürüttüğünü görmüştük. Bu işbirliği çok geçtiğimiz yıllarda büyük ses getirmişti. Yine geçtiğimiz sene yakın bir tarihte Astralis CS:GO takımı askeri kampa girerek kendilerinin fiziksel ve mental açıdan sınırlarını zorlamıştı. Bu tür çalışmaları dünya devi Astralis’in sürdürmesi ve uzun zamandır dünyanın en iyi takımı olarak listeleri sallaması, yaptıkları işbirliklerinin ve antrenmanların olumlu sonuçlandığını gösteriyor.

Devlet desteğini de arkasına alan Astralis’i hala tahtından eden olmadı, fakat son dönemlerde biraz tahtı sallandı diyebiliriz. Astralis Group, oyunculara maksimum destek sağlandığında neler yapılabileceğini herkese kanıtladı. 

Ülkemizde de yerel oluşumların desteklenmesini temenni ediyoruz ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii şirketine espor serüvenlerinde başarılar diliyoruz.

Esporu daha fazla kişiye duyurmamıza yardımcı olmak ister misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir